Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Meme Büyütme Ameliyatı

İzmir Meme büyütme kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biridir. Göğüslerinin doğal formundan memnun olmayan her kadın meme büyütme ameliyatına baş vurabilir. Meme büyütme ameliyatı, kişinin sağlığı için olumsuz bir durum oluşturmadığı gibi; dış görünümlerinden memnun kalan kadınların öz güvenleri yerine geleceği için kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissetmelerini sağlar.

Günümüzün gelişen imkanları ve değişen estetik anlayışıyla meme büyütme ameliyatlarının hem başarı oranı oldukça yükselmiş hem de bu başarının insanlar arasında yayılmasıyla meme büyütme ameliyatı en sık baş vurulan estetik cerrahilerin başında yer almaktadır.

Kullanılan Silikon Çeşitleri

Meme slikonlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler içinde şekil ve büyük olarak en uygun olan slikon, hastanın vücut ve meme yapısına, ihtiyacına ve zevkine göre seçilmektedir. Ancak meme slikonu seçimi hususunda doktor tavsiyesinden yararlanmak en iyi sonucu almak için oldukça önemlidir. Slikon ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır.

''Doğal durması için en küçük slikonu seçmeliyim'' ya da ''Göğüslerim çok küçük olduğu için en büyük slikonu seçmeliyim'' gibi gelişigüzel varılan yargıların doğruluk payı yoktur. Herkesin göğüs yapısı ve göğüs büyüklüğü farklı olmakta bu nedenle uygulanacak slikonun büyüklüğü ve şekli de kişiye özgü planlanmakta ve kararlaştırılmaktadır. elbette kişinin zevki ve beklentisi de karar sürecinde rol oynamaktadır. Ancak kişi bu kararı alırken vücut ölçülerini de mutlaka göz önünde bulundurmalı ve doktorun tavsiyelerini almalıdır.

Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir?

 • Doğuştan küçük yapılı memelere sahip kadınlar,
 • Memeleri birbiri ile simetrik olmayan kadınlar,
 • Doğum ve kilo kaybı gibi nedenlerle memelerinde hacim kaybı meydana gelen kadınlar meme büyütme ameliyatı talep etmektedirler. 

Hangi Bölgelerden Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında işlem, koltuk altından, meme altından veya meme başı çevresinden girilerek gerçekleştirilmektedir. Slikon bu bölgelerden birine yerleştirilir ve slikonun yerleştirileceği bölge hastanın yapısına göre değişmektedir. Konunu uzmanı olarak giriş yerine karar vermesi gereken kişi de yine estetik cerrah olmalıdır. 

Ameliyat 2-3 saat civarı sürmektedir. Meme büyütme ameliyatı riskli bir operasyon değildir. Anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta, ameliyat esnasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Hasta

 • Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta 1 gece hastanede kalmalıdır.
 • ameliyattan 6 saat sonra hasta sıvı gıdalar almaya başlayabilir.
 • Ameliyat sonrasında meydana gelen ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilmektedir. 
 • Engeksiyon riskine karşı bir hafta abtibiyotik kullanılması gerekmektedir.
 • Ameliyattan sonraki dördüncü gün göğsü çevreleyen sargı çıkarılır ve yerine ince bir bant yapılır.
 • Bant takıldıktan sonra 3 hafta tüm gün sporcu sütyeni giyilmelidir. 
 • Hasta eve döndükten sonra 2-3 gün süre ile ev istirahatinde bulunmalıdır.
 • Meme büyütme ameliyatında meme dokusu çıkartılmadığı için süt kanalları zarar görmez. Bu nedenle bebek emzirmeye engel bir durum oluşmaz. 
 • Kalan izler 8-12 ay içerisinde kaybolur.