Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

Lazerle Cilt Bakımı Sıkça Sorular Sorular

Lazerle cilt bakımı, cildi hem yaşlanmaya hem güneş ışınlarının yol açtığı lekeler gibi dış faktörlere karşı daha uzun vaadeli tedavi etmekte ve korumaktadır. Lazerle cit bakımı sayesinde yenilenen cilt çok daha genç ve sağlıklı görünmektedir. Üstelik lekeler ve izler ciddi anlamda azalmakta hatta ciltten silinebilmektedir.

Son dönemin dikkat çeken estetik ve güzellik uygulamalarından biri olan lazerle cilt bakımı ile ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtları ise şu şekildedir;

1) Lazerle Cilt Bakımı Nasul Uygulanır?

Lazerle cilt bakımından önce cilt, uzman doktor tarafından muayene edilir. Hemen ardından kişinin problemine yönelik lazer tedavisi uygulanır. İşlem esnasında yapılan ışın atışları deri altına nüfus etmekte ve deri altında ufak çaplı bir tahribe yol açmaktadır. Bu tahrip deri altında bir onarım ve yenilenme hareketi başlatmaktadır. Kolajenlerin yenilenmesi ile ciltteki kırışıklık ve izler onarılır, cilt çok daha genç ve sağlıklı bir görünüm alır.

2) Lazerle Cilt Bakımı Hangi Bölgeye Uygulanabilir?

Lazerle cit bakımı genellikle yüz, boyun, göğüs ve eller üzerindeki kırışıklık, izler ve lekeleri gidermek üzere uygulanmaktadır.

3) Lazerle Cilt Bakımı Kimler İçin Uygundur?

Lazerle cilt bakımı cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle basit bit operasyondur ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Lazerle vit bakım işlemi kadın ve erkek hemen hemen herkes için uygundur. 

4) Lazerle Cilt Bakımı Kaç Seans Sürer?

Yapılacak olan işleme ve hatsanın yaşına bağlı olarak seans sayıları değişmektedir. Genç hastalarda genellikle tek seans yeterli gelmektedir. Büyük cilt lekeleri ve derin kırışıklıklar için bazı hastalarda 2. veya 3. seans uygulamaları da gerekebilmektedir. 

5) Lazerle Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Leke oluşumunu önlemek için bakım yapıldıktan sonra bölgenin güneşten korunması gerekmektedir. Yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılmalıdır. İşlemden sonraki birkaç gün makyaj yapılmamalı ve alkol içermeyen temizleme ürünleri tercih edilmelidir. Bunlar haricinde kişi günlük hayatını aksatacak ve normal seyrini bozacak hiçbir unsurla karşılaşmamaktadır.