Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Lazerle Cilt Bakımı

Cilt bakımı; yalnızca kozmetik bir işlem değil aynı zamanda cilt sağlığımız için bir ihtiyaçtır. Cildin sağlıklı olması için dengeli beslenme, dinlenmek, egzersiz ve spor yapmak gibi sağlıklı ve düzenli bir yaşam tarzını benimsemiş olmamız gerekmektedir. ancak günümüz modern yaşantısındaki iş koşuşturmasının içinde bu yaşam standartını tutturmak pek de kolay değildir. Cildimiz gün içinde hava kirliliği, makyaj malzemesi kalıntıları, soğuk hava veya güneş ışınları gibi birçok yıpratıcı faktöre maruz kalmaktadır. Tüm bunların izlerini cildimizden silmenin en etkili ve sağlıklı yolu ise cilt bakımı yaptırmaktır.

Ciltte meydana gelen kırışıklıklara, izlere ve lekelere karşı ise lazerle cilt bakımı son dönemde popülerliğini gittikçe arttırmaktadır. Lzerle cilt bakımı cildi, dış faktörlere karşı daha uzun süre korumaktadır. Günümüz yaşam tarzlarında insanların yaşam biçiminden ötürü cilt sağlıklarını korumaya daha çok ihtiyaç duyması ve dış görünümün modern toplumlardaki önemi ile lazerle cilt bakımı en gözde kozmetik uygumalardan biri haline gelmiştir. Tüm gözlerin çevrildiği lazerle cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler ise aşağıdaki gibi olmaktadır;

Lazerle Cilt Bakımı Nedir?

Lazerle cilt bakımının tercih edilmesindeki en önemli etken lekeleri, izleri, ton farklılıklarını ve kırışıklıkları gidererek cilt dokusunu düzenlemesidir. Lazerle cilt bakımı kesinlikle cerrahi tedavi ile karıştırılmamalıdır. Cildin temizlenecek olan bölgesine atılan ışınlarla gerçekleştirilen basit bir operasyondur. Cilde bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Lazerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Lazerle cilt bakımı yüz, boyun, göğüs ve ellerdeki izlerin, lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesine yönelik uygulanan bir tedavi yöntemidir. Lazerle cilt bakımı, deri yüzeyini soymadan deri altına ısının nüfus ettirilmesidir. Bu ısı deri altında küçük hasarlar meydana getirerek cildin kendini onarmasını ve yenilemesini sağlamaktadır. Kollajenin yenilenmesi ile birlikte kırışıklıklar ve izler azalmakta, cilt yüzeyinde düzgün, gergin ve çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmektedir. 

Kimler Lazerle Cilt Yenileme Yaptırabilir?

Lazerle cilt bakımı, cildinde ince çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve yara izleri gibi şikayetleri olan kişiler için oldukça ideal bir tedavi biçimidir. 

Lazerle cilt bakımı hemen hemen herkes için uygun bir işlemdir. Ancak çok koyu veya sivilceli bir teni olan hastaların lazerle cilt bakımı işleminden önce kimyasal peeling vb. uygulamalar yaptırması gerekebilmektedir. 

Lazerle Cilt Bakımı Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazerle cilt bakımı öncesinde ağrı eşiği düşük ve hassas olan hastalar için bölgeyi uyuşturmayı sağlayacak krem uygulanabilmektedir. Hastanın lazer esnasında acı hissi duyması durumunda, buz uygulamaları ile bu his kolaylıkla geçirilebilir. 

Lazerle Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Lazerle cilt bakımı uygulamalarının sağlayacağı faydalar şu şekildedir:

  • Lekelerin giderilmesi
  • Cildin daha sağlıklı ve zinde görünmesi
  • Komedonların temizlenmesi
  • Yağ dengesinin sağlanması