Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

Lazer Tedavilerimiz

Lazer teknolojisi son yıllarda özellikle estetik ve güzellik alanında uygulanmaya başlanmıştır. Cilt hasarlarının giderilmesi, kırışıklıkların tedavisi ve ciltte yaşlanmaya bağlı ya da zararlı güneş ışınları nedeni ile oluşan lekelerin tedavisinde lazer teknolojisi başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. 

Lazerle cilt bakımının alanında tecrübeli uzmanlar tarafından uygulanması ile herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte kısa sürece kalıcı etki sağlaması açısından günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Lazerle cilt bakımı sonrasında cildin temizliği alkol içermeyen ürünler ile yapılmasına dikkat edilmelidir. 

Lazerle Cilt Bakımı Nedir?

Güzellik kavramı sağlıklı ve bakımlı olmakla eş değerdedir. Cilt yapısında ileri yaş ya da çevresel etmenler ile meydana gelen deformasyonların giderilmesi için yıllardır farklı yöntemler uygulanmaktadır. Günümüz teknik imkanlarının güzellik alanında da kullanılması ile lazerle cilt bakımı uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltte oluşan kırışıklıklar ve lekelenmelerin tedavisinde uygulanan lazerle cilt bakımı yöntemi kısa sürede kalıcı etki bırakması ile konforlu bir süreç sunmaktadır. 

Lazerle Cilt Bakımı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle cilt bakımı işlemi sonrasında cilt hasarı ve renk değişimi olmaması için herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalı ve güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan lazerle cilt bakımı sonrasında bu uygulamasının etkisinin uzun sürmesi için dengeli ve sağlıklı beslenilmeli, uyku düzeni oluşturulmalı, kimyasal madde içeren kozmetik ürünler kullanılmamalı ve sigara tüketilmemelidir.

Lazer Tedavilerimiz

Prensip olarak bütün cilt hastalıkları lazer ile tedavi edilebilir. Günümüzde en çok aşağıdaki rahatsızlıklarda uygulanmaktadır;

  • Kapiller Hemanjiom, Telenjektaziler
  • Kahverengi, siyah ve mor benler
  • Pigment değişiklikleri
  • Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri
  • Siğiller
  • Kıllanmalar (Lazer Epilasyon ile)
  • Yaşlanma ile ilgili kırışıklıklar
  • Nedbe dokuları
  • Dövmelerin silinmesi

Cilt Yenileme (Skin Recurfacing)

Lazerle cilt yenileme estetik cerrahide yeni ve başarı ile uygulanan bir metot olup ilk olarak Amerika'da geliştirilmiştir. Lazerle cilt yenileme uygun lazer cihazı ile bilgisayar kontrolünde kırışıklıkları gidermek ve cildi tazelemek prensibine dayanır. Bu amaçla karbondioksit (CO2) lazer kullanılmaktadır. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Tedaviden sonraki günlerde lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollagen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.