Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Lazer Destekli Liposuction Smartlipo - Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz lokal anestezi altında uygulanır tüm işlem boyunca ağrı duyulmaz. Sadece hafif bir dokunma hissedilir. Lazer kanülünün yarattığı bu hisler hızlıca sonlanır. Herhangi bir şekilde uyuma hissiyatina gerek duymazsınız.

Uygulama sonrası 6-12 saat lazerle içeri verilen lokal anestezik sıvılar hafifçe sızarlar. Bir çok hastamız ağrı için bir ağrı kesici hap yada benzer desteğe gerek duymaz. Bazense basit bir oral (ağızdan) ağrı kesici kullanılabilir.

Lazer lipoliz (Smartlipo, Slimlipo DEEP IR) güvenli midir?

Evet çünkü lazer sadece yağ hücreleri üstünde etkilidir. Komşu yapılar bundan etkilenmez düzenli bir eritme için doktorunuzun tecrübesine bilgisayar sistemi yardımcı olur. Ve en önemlisi lazerlipoliz uygulaması FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylıdır. (2006 Kasım Ayında)

Lazer lipoliz (Smartlipo, Slimlipo ve DEEP IR) uygulamasının yapılamayacağı hasta gurubu var mıdır?

Tüm tibbi uygulamalar için geçerli olmak üzere ciddi kalp problemleri yüksek tansiyon ve diabet kanama bozuklukları olan hastalar kendilerini bu konularda takip eden doktorları ile görüşmeli, gerekli önlemler alınmalıdır.

Lazer Lipoliz Neden Yapılır?

Günümüzde birçok kişi diyet ve egzersiz yaptıkları halde istedikleri vücut konturuna ulaşamamaktadır. Deri fazlalıkları, yağ fazlalıkları ve sarkmalar özellikle birçok kadını mutsuz etmektedir. Bu nedenle vücut şekillendirme amacı ile uygulanan lazer lipoliz işlemine başvurmaktadır.

Genellikle karın ve bel bölgesine uygulanan bu yöntem; koltuk alrı, kol ve bacak içleri ile yüz bölgesine de ulaşılabilmektedir. Dinç ve estetik bir görünüm sağlama amacı ile uygulanan lazer lipoliz yöntemi oldukça konforlu, kalıcı ve etkili bir yöntemdir. 

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazer lipoliz uygulaması, uygulama yaptıran kişide herhangi bir ağrı ve acıya sebep olmadan kliniklerde dahi uygulanabilen bir işlemdir. Uygulama yaptıracak olan kişinin genel sağlık durumu ve vücut yapısı değerlendirilmektedir. Sonrasında uygulama yapılacak olan bölgeler işaretlenmekte ve uyuşturma işlemi yapılmaktadır.

İşlem yaplacak olan bölgenin sterilizasyonu sağlandırktan sonra 1-2 milimetrelik küçük bir kesi açılmalıdı ve lazer uygulamasını yapacak olan kanül ile bölgeye girilmektedir. Yağ birikimi olan bölge lazer ışınları ile hücrelerin parçalanması sağlanmaktadır. 

Lazer Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Lazer lipoliz uygulamasının avantajları özellikle cerrahi uygulamaları oranla oldukça fazladır.

Özellikle konforlu bir süreç sağlaması nedeni ile sıklıkla tercih edilen lazer lipoliz uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

- Kişinin günlük yaşamının sekteye uğramasına neden olmamakta ve uygulama sonrasında iş yaşamına dönülebilmektedir. 

- Tek seans ile işlem tamamlanabilmektedir. 

- Herhangi bir kanama ve enfeksiyon riski oluşmamaktadır. 

- Cilt yapısını canlı ve dinç görünüm kazandırma etkisi bulunmaktadır. 

- Vücutta hemen hemen her bölgede uygulanabilmektedir. 

Lazer Lipoliz Ameliyatı Öncesi - Sonrası

Lazer lipoliz uygulama sonrasında kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Lazer teknolojisi ile yakılan yağların geri oluşma ihtimali yoktur. Lazer lipoliz uygulamasına başvuran kişilerin sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizler ile ideal kilolarını korumaları önerilmektedir. 

Lazer lipoliz Uygulama süresi ne kadardır?

Yüz ve boyun uygulamasi yaklaşik 45 dakika sürer. Daha büyük alanlar örneğin göbek basen gibi bir saat sürebilir.

Lazer Lipoliz Uygulama sonrası iyileşme zamanı ne kadardır?

Tüm iyileşme zamani bir haftaya kadar indirilmiştir. Fakat bu süre sosyal aktiviteleri ve çalışma hayatını etkilemez. Bir çok hastamız doğrudan yürüyerek eve yada işe gidebiliyor. 250-300 km otomobil kullanarak çevre illerden gelen hastalarımız var. Aslında lazerlipoliz tam bir öğle arası uygulaması.

Lazer Lipoliz Etkileri ne zaman ortaya çıkıyor ve kalıcı mı?

Uygulama biter bitmez beklenen sonucun en az yarısı görülüyor. Zaman içinde lenfatik emilimle beraber (yaklaşık 2 ay) tüm incelme ve kontur düzelmesi gerçekleşiyor. Sabit sayıda yağ hücresi ile doğuyoruz ve insan vücudu yeniden yağ hücresi yapamıyor bu yüzden lazer ile kalıcı sonuçlar elde edilebiliyor.

Lazer Lipoliz Uygulamasının Liposuctiona göre avantajları nelerdir?

Geleneksel liposuctionda genellikle genel anesteziye ihtiyaç duyulur. Yağ hücreleri mekanik travma ile parçalanır ve bir miktar kanama ve morarma olması kaçınılmazdır.

Lazer lipolizde bu hemen hemen hiç oluşmaz. Klasik liposuctionda lazerlipolize göre çok kalın kanuller kullanıldığı için bir miktar iz kalması kaçınılmazdır. Arkada istenmeden birakılan yağ birikintilerine bağlı küçük tepecikler ve bunların yanına çukurlar kalabilir (lazerlipoliz düzenli olarak aynı derinlikteki tüm yağlari eritir ve düzensizlik oluşamaz.)

Geçirilmiş eski liposuctionlar da oluşmuş deformiteler yine lazerlipoliz ile düzeltilebilir. Ve en önemlisi emboli riski işlemin tamamen farklı prensiplerle işe yaraması dolayısıyla yoktur.

Yağlarım eriyip bu bölge boşaldığında sarkar mı?

Lazerlipolizin deri üzerinde fibroblast üretimini arttırıcı etkisi ile ciltde de sıkılaşma oluşur ve sarkma olmaz. Aksine uygulama yapılan bölge eskisinden de gergin ve sıkı olur.

Hangi bölgeler daha çok fayda görüyor?

Lazerlipoliz ile tüm vücut bölgelerine uygulama yapilabilir fakat özellikle yüz, gıdı, boyun bölgesi, basen, bel ve göbek bölgesinde çok daha dramatik etkilere sahiptir.

Lazer lipoliz (Smartlipo slimlipo ve DEEP IR) bir seferde ne kadar yağ eritebiliyor?

Lazer lipolizle bir seferde bölgesel olarak yaklaşık 1.5 kg yağ eritmek mümkün ve bu miktarla oluşan görüntüye kendi kendinize zayıfladığınızda ulaşmak için yaklaşık 10 kg vermeniz gerekiyor. 1.5 kg sizin sorunlarınızı çözmekte yeterli gelmiyorsa uygulama istenildigi kadar tekrarlanabilir. Fakat en sorunlu basenler, göbekler bile genelde bir seansta tedavi edilebiliyor.