Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer epilasyon, tüm dünyada ve ülkemizde en yaygın uygulanan estetik ve güzellik işlemlerinden biridir. İstenmeyen tüyler birçok kadın için büyük bir sorundur. Bu sorunun büyüklüğü tüylerin tipine, rengine ve yoğunluğuna bağlı olarak değişmekte olup bazı kadınlar için tam bir kabus olabilmektedir! İstenmeyen tüylere karşı kökten bir çözüm sunan lazer epilasyonun başarıyla uygulanan sonuçlarının da gözlenmesinin ardından ilgi odağı olması şaşırtıcı değildir.

Lazer epilasyon her ciltte aynı etkiyi göstermemektedir. Uygulamanın etkili olması için cilt ve tüy tipine uygun bir lazer epilasyon çeşidinin seçilmesi gerekmektedir. Temelde 4 farklı lazer epilasyon çeşidi mevcuttur ve bunların her birinin uygulandığı çilt tipi farklıdır. Kişi için hangi lazer epilasyon çeşidinin daha etkili olacağının kararı ise doktora aittir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Bu yöntem açık ten rengine sahip olanlar üzerinde etkilidir. Cilde atış mesafesi ve kullanılan dalga boyu açık ten rengine göre ayarlanmaktadır. Hızlı bir yöntem olduğu için vücuttaki geniş alanlar üzerinde uygulanması oldukça avantajlı ve pratiktir. 

Diode Lazer Epilasyon

Bu yöntem özellikle ince tüylerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun nedeni dalga boyunun 980 mm'ye kadar ulaşabilmesidir. Ancak cilde çok yakın atışlar yapıldığı için bölgeye soğutucu jel uygulanmakta bu nedenle çok tercih edilmemektedir. 

Diode Lazer Epilasyon koyu renk tenlerde de başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak kalın kıl kökleri üzerinde pek etkili değildir. 

Nd:yag Lazer Epilasyon

Bu yöntem ten rengi oldukça koyu olan kişilerde kullanılmaktadır. Dalga boyu 1064 mm olmakta bu nedenle daha yüksek enerji verebilmektedir. Yoğun enerji koyu ve bronz tenlerde yanığa neden olmamakta bu nedenle de bu ton ciltlerde tercih edilmektedir. 

Ruby Lazer Epilasyon Yöntemi

Bu yöntem daha çok kısa ve ince tüyler üzerinde etkili olmaktadır. Her iki cilt tonunda uygulanabilse de açık renk ciltlerde daha etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle dudak üstü gibi küçük bölgelerde kullanılmak için idealdir.