Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

Lazer Epilasyon Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sağlamaktadır. Elde edilen başarı birçok kişiyi bu konuda cesaretlendirmiş olup, lazer uygulamalarını günümüzde en çok uygulanan güzelliş uygulamalarından biri haline getirmiştir. Lazer epilasyon uygulamaları hakkında doğru bilgiye ulaşmak isteyenlerin en sık sorduğu sorular ise şu şekilde olmaktadır;

1) Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

İstenmeyen tüylerden 'kalıcı bir şekilde kurtulmak için uygulanması gereken seans sayısı ortalama olarak 6-9 arasıdır. Ancak cilt tipine göre eğer henüz kalıcı çözüm alınamamışsa ek seans uygulamalarına da gerek duyulabilmektedir. Tüylerin tamamen kaç seansta biteceği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. 

Seans süreleri ise bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bıyık bölgesi 1-2 dakika sürerken; daha geniş bölgeler 30-40 dakika sürmektedir. 

2) Lazer Epilasyon Hangi Cilt Tiplerine Uygulanabilir?

Lazer epilasyon tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Önemli olan cilt tipine uygun lazer çeşidinin seçimidir. Bazı makineler açık bazıları ise koyu tenlerde daha iyi çözüm vermektedir. Lazer epilasyonda en iyi sonuç açık tenli olup, kıl rengi koyu olan kişilerde alınmaktadır. 

3) Lazer Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Lazer epilasyon esnasında kıl kökleri enerji verilerek yakıldığı için; ısı biraz acıya yol açabilir. Ancak operasyonun acı verip vermeyeceği lazerin çeşidine göre değişmektedir. Günümüz lazer teknolojisi acısızdır. Yalnızca genital bölge daha hassas olduğu, genital bölge uygulamalarında hafif acı olabilmektedir. 

4) Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalıdır?

Seans aralarında cildin güneş ışınlarına maruz kalması önerilmemektedir. Bu nedenle lazer epilasyon için en uygun zaman kış mevsimidir.

5) Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon işini bilen merkezler tarafından uygulandığı takdirde güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır.