Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

Lazer epilasyon günümüzde en çok uygulanan güzellik uygulamalarından biridir. İstenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sağlayan lazer epilasyon, doğru ellerde uygulandığı takdirde hem güvenli hem de başarı bir uygulamadır. 

Lazer epilasyon tüm cilt ve tüy tiplerinde uygulanması uygun bir yöntem değildir. En iyi sonuçlar cilt rengi açık ancak tüyleri koyu renkli olanlarda alınmaktadır. Açık renkli ve ince tüylerde ise lazer epilasyon tedavisi daha güç olmaktadır. Bu konuda en doğru yönlendirmeyi yapacak yer ise lazer epilasyonu merkezidir. Doğru bir yönlendirme ve sağlıklı bir tedavi süreci için lazer epilasyon merkezi seçimi oldukça önemlidir.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanın tek yoludur. Başarısını kanıtlamış bir yöntem olan lazer epilasyon her geçen gün bilinirliğini daha da arttırmakta ve doğru orantılı olarak lazer epilasyon uygulamaları gerçekleştiren merkezlerin sayısı da artmaktadır. Lazer epilasyon, estetik ve güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Merkez seçiminde bulunurken doğru kararı vermek ise zorlayıcı olabilmektedir. Cilde uygulandığı için hem güzellik hem de sağlık açısından önemi göz ardı edilmemelidir. 

Lazer epilasyon tek seansta uygulanıp biten bir işlem değildir. Seans sayıları uzun olduğu için merkez seçimi konusunda özenli davranmak gerekmektedir. 

Lazer epilasyon uygulayacak olan merkez, yeterli teknolojiye sahip olmalı ve hastanın cilt tipine uygun lazer makinesi ile işlemi gerçekleştirebilmelidir. Lazer epilasyon merkezi seçimi konusunda fiyat gibi sebeplerden ötürü kolaya kaçılırsa işlemin boşa gitmesi ihtimali söz konusudur. Hatta yanık izi ve enfeksiyon gibi istenmeyen komplikasyonlar dahi meydana gelebilir.