Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Kırışıklık Tedavisi

Çizgi ve kırışık durumlarının daha az görünür hale gelmesi için etkili sistemler olarak anti-aging uygulamalar yer almaktadır. Kırışıklık tedavileri ile beraber cildinizi kırışıklıklardan arındırarak gelecek için önlem alabilirsiniz.

Her geçen sene ile beraber cildinizde bir yeni kırışıklık daha oluşur. Eğer mimik kırışıklığı adı verilen çizgiler, sizin gülmediğiniz ya da kaşlarını çatmadığınız müddetçe bile orada yer alıyor ise bunda bir değişimdeki ilk evreler olduğunu görebilirsiniz. Seneler boyu faaliyet gösteren ve istemsiz olarak çalışmakta olan bu kaslar, kolajen dokularını hasara uğratarak mimik çizgileri üzerinde yerleşik kırışıklara sebep olurlar.

Kırışıklıklar olarak her ne kadar hayatta yaşanan normal bir durum olsa da, oluşmasını önleme ya da var olan kırışıklıkları daha hafifletmek ve pürüzsüz olarak bir cilt elde etmek mümkündür.Her ne kadar bulunan kırışıklıklar için ileri teknoloji ile beraber tedavi yöntemleri de bulunsa da, henüz oluşmamış kırışıkların önüne geçmek de mümkündür. Bunu önlemenin en etkili yollarından biri ise ciltteki kolajen ve elastin üretimine yardımcı olan tedavilerinden faydalanmak ile mümkündür.

Kırışıklık Tedavisi için Botoks

Kırışıklık tedavileri için botoks enjeksiyonları, yüz hareketleri ile beraber ortaya çıkan kırışıklıkları yok etmek ve yenilerinin oluşmaması için yapılan tedavilerden biridir. Göz etrafında, kaşların arasında ve alın bölgesindeki kırışıklıkları geçici bir şekilde onaran, etkilerini ise tahmini olarak 4 ila 6 ay arasında gösteren botoks tedavisi, FDA onayı barındırmaktadır. Cildi herhangi bir zarara uğratmadan yalnızca kırışıklara neden olan kasları paralize ederek doğru uygulandığı takdirde yüzde doğal ve genç olarak bir görünüm elde edilir. Yaklaşık olarak 10 dakika süren bu işlem ile beraber, ardından direk hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Enjeksiyon uygulanmasının ardından 7 ila 10 gün sonrasında gün yüzüne çıkar. Botoks ile beraber kasların geçici bir süre içinde kasılmasına engel olunarak kırışıklık oluşumuna engel olur. Alın bölgesi oldukça mimikli bir yapıya sahip olan kişilerde 20'li yaşlarda başlar ve kırışıklıklar tamamen önlenebilir.

Kırışıklık Tedavisi İçin Dolgu Enjeksiyonu

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen dolgu maddelerinden biri ise hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu maddede en ayırt edici özellik ise cildin içinde doğal bir şekilde yer alarak alerjik bir durum yaratma riski bulunmaz. Hyalüronik asit, su moleküllerini kendine çeker ve çizgilerin, kırışıklıkların içine dolgu uygulayarak ciltte pürüzsüz bir hal yaratır.

Uygulama yapılan alanda altı ayda bir tekrar edilmesi önemlidir. Sonuçları, dolgu enjeksiyonu uygulaması yapılmasının ardından direk olarak görebilirsiniz. Herhangi bir görünüşte sıkıntı oluşturmamasından ötürü sosyal yaşamınıza aynı şekilde devam edebilirsiniz. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları, göz ya da dudak etrafındaki kırışıklık ve ince çizgiler de yer alan boşlukları doldurma amaçlı olarak kullanılabilir.

En Etkili Kırışıklık Tedavisi Yöntemleri

Cildinizi yaşlanmanın getirdiği olumsuz durumlardan korumak için gerekli tedaviler, ileri teknoloji ile beraber bulunmaktadır. Ciltteki deri tabakaya etkide bulunan bu sistemler, kolajen ve elastin üretimi tetikleyip cilt kalitesi sağlar ve kırışıklıkların onarmasında etkin rol oynar. Göz ya da kulak gibi belli başla bölgelerde ya da tüm yüzdeki çizgilerde yeni nesil olarak kullanılan lazer tedavilerindeki en önemli kısım, yan etkilerin neredeyse hiç olmamasıdır. Yani sizi yaşamanızdan uzaklaştırmaz ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Scarlet S

Scarlet S, tam olarak yüzeyinde mikro iğneler barındıran, aparat ile beraber cilt altı bölgesine radyo frekans dalgası göndererek etkide bulunmakta olan bir anti aging sistemlerdir. Cilde herhangi bir hasarı bulunmadan kolajen ve elastin üretimlerini tetikleyerek ciltte yeni bir yapılanma durumunu ortaya çıkarır. Uygulamada bulunan bölgede çizgi ve kırışıklık durumlarına bakılarak mikro iğnelerin cilde nüfuz etme derinliği, cilt altına sağlanan enerji miktarı ve hızına ayar verilerek en kaliteli sonuçlar elde edilir. İşlem ilk seanstan itibaren olumlu sonuçlar verir ve kırışıklıkların gözle görülür derecede hafiflediği gözlenir. Tedavi ise üç hafta aralıklar boyunca, toplamda üç ila dört seans arasında uygulanır ve işlemin ardından sosyal hayata dönme kısmında bir sıkıntı bulunmaz

ClearLift

Göz ya da boyun tarzında, ince bir deri tabakasına sahip olan bölgelere dahi uygulanabilen Clearlift teknolojisi ise cildin 3 mm altında ısı enerjisi iletimi ile beraber uygulanır. Sistem olarak, cilt yüzeyine herhangi bir zarar içermeden tabakalar arası yapılanma sürecine yardımcı olur. Böylece ciltte kolajen ve elastin üretimi artar, kırışıklıkların dışarıya dolarak çizgi şeklindeki görünürlüklerin azalmasına yardım eder. Etkili bir sonuç için bir ay içinde 5 ila 6 seans önerilir.

Icon Lazer

Özel teknolojiler ile beraber cildin altına normalden daha çok enerji iletilmesine imkan yaratarak bu özelliği kolajenler ile beraber en iyi düzeye taşıyabilir. Çizgi ve kırışıklıklar ile alakalı olarak kısa sürede en etkili sonuçlar elde edilir. Toplamda 3 ila 4 seans arasında olması haricinde iki hafta arayla gerçekleşir. Sistemde cilt yüzeyinde herhangi bir zararı bulunmadan yeni bir yapılanma oluşturur.