Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Kavitasyon (Ultralipo Kativasyon)

Kavitasyon kelime anlamı olarak boşluk oluşturma anlamındadır. Selülit ve bölgesel yağlanma tedavilerinde cilt üzerinden uygulanabilen ultrasonik ses dalgalarını kullanarak bölgesel yağlanmada ve selülitte tedavi seçeneği sunan cerrahi olmayan non invazif bir işlemdir. Ultralipo kavitasyonda 2 ana başlık vardır. Bunlardan bir tanesi, kavitasyon etkisi yaratan 40 kHz frekanslı US dalgaları ile yağlanmayı azaltan başlık, diğeri 3 MHz frekanslı klasik başlık ile selülit görünümünü azaltan ve sıkılaşma sağlayan başlıktır. Bu iki başlığın bir arada olması sonucun daha iyi alınmasını sağlar.

Ultrasonik dalgalar 20 ila 70 kHz arasında değişen frekanslarda kavitasyon etkisi meydana getirebilmektedir. Odaklanmış yüksek enerjili ses dalgaları yağ hücreleri ve selülitli bölgede oluşan hücreler arası sıvıda mikro buhar baloncukları oluşturmaktadır. Genleşen sıvı ve büzülen yağ hücreleri dıştan içe doğru patlar. Dışarı salınan en küçük yağ hücre birimi serbest yağ asitleri ve trigliserit olarak ortama geçer. Bu hücreler lenfatik kanal yardımıyla vücuttan atılırlar.

Lenfatik atılımın rahat ve kolay olması için işlemden sonra pressoterapi (lenf drenaj) uygulanmalıdır. 2-2,5 lt su tüketilmesi serbest yağ asitleri ve trigliseritlerin vücuttan daha kolay atılmalarını sağlar. Ek olarak yağsız diyet, kahve, kola gibi içeceklerin tüketilmesi sınırlandırılmalıdır. Günlük en az 30dk’lık spor aktivitesi sonucun daha iyi olması için gereklidir. Kavitasyon haftada 1 veya 2 kez hastanın yağ kitlesine göre uygulanmalıdır. Toplam 6 veya 8 seans önerilmektedir. Uygulama esnasında kulakta çınlama hissedilmektedir. İşlemden sonra bu etki kaybolmaktadır. Cilt üzerinde açık yara var ise, karaciğer, böbrek rahatsızlığı var ise, vücutta metal protez var ise kavitasyon bu kişilere uygulanmamalıdır.