Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

İzmir Meme Büyütme

Kadınlar için güzellik ve estetik oldukça önemli bir olgudur. Özellikle son yıllarda güzelleşme uğruna artan estetik operasyonları da kadınların güzelliği ve güzel görünmeye ne denli önem verdiğinin en büyük kanıtı diyebiliriz. Kadınların kendini daha güzel, daha özgüvenli ve seksi hissetmesini sağlayan bölgeleri ise elbette göğüsleridir. Fakat küçük göğse sahip olan kadınlar kendilerini bu durumdan dolayı oldukça rahatsız hissederler. Küçük göğüsün sebepleri yapısal, kilo alıp verme ve doğum sonrası oluşan deformasyona bağlı olabilmektedir.

Kadınları arzu ettikleri ölçüde göğüslere sahip olmasını sağlayan yöntem ise Meme Büyütme Operasyonudur. Kadınlar meme büyütme operasyonu ile hayal ettikleri büyüklükte ve daha dik göğüslere sahip olabilirler.

İzmir Meme büyütme operasyonu hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulacağınız ve detaylı tüm bilgiye sahip olacağınız makalemize gelin hep birlikte göz atalım.

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Küçük göğse sahip olan kadınların cerrahi işlem altında göğüslerine silikon protez takılma işlemine Meme Büyütme Operasyonu denmektedir. Meme büyütme operasyonu ile göğse takılacak olan protezin büyüklüğü hastanın boyu, yapısı, göğüs kafesi ve omuz genişliği gibi önemli kıstaslar göz önüne alınarak belirlenmektedir. Hastanın istediği göğüs boyutu da dikkate alınarak tıbbi kurallar çerçevesinde başarılı bir ameliyat gerçekleştirmek estetik cerrahlar açısından oldukça önemlidir.

Kimler Meme Büyütme Yaptırabilir?

Meme Büyütme operasyonu geçirebilmek için alt yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Bunun en temel sebebi, kişilerin gelişimini tamamen sağlamaları ve memenin son halini alabilmesidir.18 ve 50 yaş üstü kadınlar sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece rahatlıkla meme büyütme operasyonu yaptırabilmektedir. Fakat emziren ya da hamile olan bayanların bu operasyonu olması maalesef mümkün değildir.

Bunun için emzirme sürecinin tamamlanmış ve üzerinden yaklaşık 9 aylık bir süreç geçmiş olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise emzirme sonrası göğüslerin son halini alması beklemek olacaktır.

Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

İzmir Meme büyütme operasyonu öncesi elbette ameliyata ön hazırlık olarak birtakım muayene ve tahlillerden geçilmektedir. Cerrah tarafından yapılan göğüs muayenesi, kan tahlilleri, 40 yaş üstü bayanlardan istenen göğüs ultrasonografi ve mamografi ile ameliyata engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığı detaylı bir şekilde değerlendirilmektedir. Tahlillerin anestezi uzmanı tarafından da onaylanması durumunda ameliyat için hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Meme Büyütmede Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Meme büyütme operasyonun göğsü büyütebilmek için kullanılan 2 adet yöntem bulunmaktadır. Silikon Protez ve Yağ Enjeksiyonu yöntemi göğüs büyütmede kullanılan yöntemlerdir. Bu iki yöntemden kısaca bahsedecek olursak;

Silikon Protez: Meme büyütme operasyonu için en sık karşımıza çıkan yöntem Silikon Protez yöntemidir. Genellikle hastaların birçoğu silikon protezlerin sağlıklı olup olmadığı konusunda endişe duymaktadır. Fakat operasyon sırasında kullanılan silikonlar günlük hayatta birçok üründe kullanıldığından, operasyon sırasında kullanılan silikon protezlerinden hasta sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediği, olası bir alerji riskinin de çok nadir olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu: Meme büyütme operasyonlarında kullanılan bir diğer yöntem ise Yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu; yöntemi çoğunlukla göğüsleri arasında asimetri ve şekil bozukluğu bulunan kişilerin, daha dolgun ve dik göğüslere sahip olması için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem için hastanın yeterli yağ dokusu bulunan bölgelerinden liposuction yöntemiyle yağ alınır ve birtakım özel işlemlerden geçirilerek hastanın göğüslerine yerleştirilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonlarının mutlaka tam teşekküllü bir hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi Meme büyütme operasyonları da genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Operasyon süresi toplamda 2-3 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu süre operasyon süresinde uygulanan teknik, hastanın yapısı ve cerrahın profesyonelliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Silikon protezlerin yerleştirilmesi için koltuk altı, meme altı veya meme başı çevresi bölgelerinden biri tercih edilerek operasyon gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme büyütme operasyonu sonrasında hastanın 1 gece hastanede kalması ve olası komplikasyonlara karşı takip edilmesi gerekmektedir. Ancak hastalar operasyondan 1-2 saat sonra rahatlıkla ayağa kalkıp yürüyebilirler. Bir gün sonra ise taburcu edilip evlerine gönderilirler. Operasyon sonrası oluşacak ağrılar ilaçlar ile etkisi hale getirilmektedir. Ameliyat sonrasında göğüslerin gergin ve olduğundan büyük görünmesi normal bir durumdur. Bu durum birkaç gün içinde daha yumuşak ve olması gereken boyuta dönüşecektir. Hastaların operasyondan 3-5 gün sonra duş alması önerilir.

Operasyonda oluşan kesi izlerinin geçmesi için doktor tarafından verilen merhemlerin ve bantların düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Kesi izlerinin ten rengine dönmesi ve belli belirsiz bir hal alması ise 1 yıllık süreci kapsamaktadır. İlk 3 ay balensiz yani sporcu sutyeni olarak nitelendirilen sutyenler kullanılmalıdır.

Bunun haricinde göğüs büyütme operasyonu geçiren kişiler rahatlıkla bebek emzirebilmektedir. Takılan silikon protezlerin son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Fakat daha sonra protezlerin büyüklüğü konusunda bir değişime gidilecekse, takılan protezlerin mutlaka yeni olması gerekmektedir.