Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

İzmir Cilt Bakımı Merkezi Seçimi

Cilt sağlığı için sağlıklı ve dengeli bir yaşam ve beslenme planı, egzersizler ve yeterince dinlenebilmek büyük önem taşımaktadır. Ancak günümüz modern ve kent yaşamını şartlarında bu dengeli ve stressiz yaşam standartını tuturabilmek oldukça güçtür. Bu durumda cilt güzelliğini koruyabilmek için kozmetik gibi ilave uygulamalara gerek duyulmaktadır. Cilt bakımı, insanın kendini tazelenmiş, zinde ve güzel hissetmesi için çoğunlukla kadınların baş vurduğu bir işlemdir. Adı üzerinde cilt üzerine birtakım bakım ve onarım uygulamalarını kapsamaktadır. 

Kozmetikte, teknoloji ve imkanların gelişmesi ve bilinç düzeyinin artması ile birlikte baş döndürücü ilerlemeler yaşanmaktadır. Yeni hammedelerin kullanılması ile elde edilen bakım ürünleri ile parlak, taze ve sağlıklı bir cilde her koşulda sahip olmak mümkündür.

Cilt Bakımı Neden Yaptırılmalıdır?

cilt bakımı yalnızca estetik ve güzellik açısından değil sağlık açısından da gereklidir. Cilt bakımı cildi ölü derilerden ve kirlerden arındırır, temziler ve tazeler.

Cildin parlaklığı ve tazeliği kişinin yorgun görünümünü almaktadır. Cilt bakımı kişinin cildi kadar psikolojisine de iyi gelmektedir. Cilt bakımından sonra insan kendini çok daha iyi ve zinde hissetmektedir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Cilt analiz edilir
  • Cilt güzelce temizlenir
  • Cilt siyah nokta ve aknelerden temizlenir
  • Peeling ve buhar uygulaması ile ölü deriler ciltten arındırılır
  • Cilde ferahlatıcı ve tazeleyici maske uygulanır
  • Cilde nemlendirici bakım yapılır
  • Cilde tonik uygulanır

Cilt Bakımı Merkezi Seçimi

Cilt bakımı basit bir uygulama igibi görünse de yanlış ellerde uygulandığı takdirde istenmeyen komplikasyonlara yol açabilmektedir. Cilt bakımı, cilt iyi analiz edilmez ve cilt tipine uygun yapılmaz oldukça kötü sonuçlar doğurmaktadır. Doğru ürün seçimi ve kişinin cildinin yağ, nem ve elastike açısından analiz edilmesi hem ürünün ciltte tahribe yol açmasını engeller hem de yapılan uygulamanın boşuna olmamasını sağlar. Cilt bakımı gerçekten faydalı ürünlerle doğru bir şekilde ve uygun steril koşullar altında uygulanmalıdır. Cilt bakımının gerçek ferahlatıcı ve tazeleyici etkisi ancak deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde hissedilebilir.