Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Estetik Yüz Operasyonları

Yüz operasyonlarında en ideal kişiler; yüzünüzde ve boynunda sarkmalar oluşan, fakat sağlam ve düzgün kemiklere sahip bayanlar ile baylardır.

Operasyon yapılanların geneli 40-60 yaş aralığında olsa da, anestezi için risk taşımayan hastalara da operasyon uygulaması başarıyla sonuç vermektedir.

Ameliyat sonrası bazı komplikasyonlarla da karşılaşılabilir, hematom, mimik kası sinirlerinin geçici olarak hasar görmesi, enfeksiyon kapma, yara çevresinde sorun, anestesi için kullanılan ilaçlara reaksiyon gösterme olarak sayılabilir. Yaranın kötü iyileşmesi sigara içenleri etkileyen bir unsurdur. Oluşan komplikasyonlar uyarılara ve önlemlere uyulduğu sürece, yaranın iyileşmesini gerileten bir rahatsızlık mevcut değil ise yok denecek kadar azdır.

Yüz germe operasyonu lokal yada genel anestezi ile uygulanır. Operasyon yapılan işleme göre 2-3 saat sürer, birkaç işlem aynı operasyonda yapılmakta ise daha uzun sürer.

Kesiler şakaklardaki saçlı kısımdan başlayarak kulağın ön kısmındaki çizgiyi izleyerek memesinin alt tarafından ensedeki şaçlı olan bölgeye gider. Boyunda yapılacak olan germe operasyonunda ise çenenin uç kısmının altına yapılan ufak deri kesisi gerekecektir. Sonrasında cilt altı yağ ile kas dokusu serbest kalır. Ardından da altta bulunan kas ile fazla dokuyu gerip geri çekerek fazla olan deri alınır. Estetik yapılan dikişler ile katman olan dokular sabitlenerek derideki kesilerek kapatılmaktadır. Operasyon biterken toplanacak olan kanı ve dokunun iyileşme sıvısını dışarıya atmak için dren kullanılır. Pansuman sonrasında elastik bandajlarla bandajlanarak operasyon biter.

Estetik sonrasında oluşacak olan ağrılar için oral olarak alınan ilaçlarla kontrol altına alınır. Operasyon yapılan bölgelerde şişme, morarma ya da his kaybı olabilir ve bu belirtiler normaldir. Morarmalar 8-10 gün, şişmeler ve hissizlik iki hafta içinde iyileşir.

Dikişler çoğunlukla operasyonun yedinci gününde alınır. Saçlı deride iyileşme süresi uzun olduğundan bu bölgedeki dikişler ya da klipler birkaç gün daha geç alınabilir.

Bu operasyon insanını yüzünü yenilemez, yalnızca 10-15 sene zamanı geri alır. İlk anda yüzün görüntüsü değişik gelebilir. Yüzün özelliği gerdirmeden ve şişler yüzünden bir miktar değişmiş, mimiklerde bir miktar kabalaşabilir. Tüm operasyonlardaki gibi yüz germe estetiğinizde iyileşme süresi birkaç aydır.