Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

Dolgu Uygulamaları Sıkça Sorulan Sorular

Dolgu uygulamaları uzun yıllardır en çok bilinen ve tercih edilen yaşlanma karşıtı tedavi yöntemidir. Yaşın ilerlemesi veya güneşe maruz kalma gibi sebeplerle ciltte meydana gelen derin çizgiler, kırışıklıklar ve yıpranmalar dolgu uygulamaları ile basit, hızlı ve güvenilir bir şekilde kolayca giderilebilmektedir. Böylece cilt olduğundan daha genç ve zinde bir görünüm kazanmış olur. 

Cildin yıllar içinde zindeliğini kaybetmesinin sebebi deri altı dokularının zamanla parçalanmasıdır. Bu nedenle mimik kasları özellikle gözlerin yan taraflarında çizgilere neden olmaktadrı. Bu çizgilere ve kırışıklıkları yüzün her bölgesinde rastlamak mümkündür. Güneş ışınlarının, yüz mimiklerinin, sigara ve yaşın ilerlemesinin zaman içinde cildi olumsuz yönde etkilemesi kaçınılmazdır.

Dolgu uygulamaları ile birlikte derin çizgiler, kırışıklıklar doldurularak cilde tekrar kusursuz bir bütünlük ve gerginlik kazandırılabilir, incelen ve sarkan cilt derisi eski zindeliğine ve netliğine kavuşturulabilir. Bu uygulamaların nasıl yapıldığına ve sürecin tamamına dair sık sorulan sorular ve yanıtları ise şunlardır;

1) Dolgu Uygulaması Nedir?

Dolgu uygulaması, cilt üzerinde zamanla oluşan çizgiler ve kırışıklıkları gideren bir anti-agind tedavi yöntemidir. En yaygın kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asittir. Uygulanan madde zaten vücutta mevcut olduğu için dolgu uygulaması hiçbir alerjik etkiye neden olmayan güvenilir ve hızlı sonuç veren bir işlemdir. 

2) Dolgu Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Dolgu uygulaması; dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme, çene hattını netleştirme, derin sivilce ve yara izleri, gözaltı çöküklüğü veya gözaltı torbaları ve dudak kenarlarından inen ince çizgiler üzerinde başarıyla uygulanmaktadır. En çok tercih edilen dolgu uygulaması ise dudak dolgunlaştırmadır. 

3) Dolgu Uygulaması Sırasında Acı Hissedilir Mi?

İşlemden önce bölgeye anestezik krem uygulanmaktadır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı hissi duyulmamaktadır. 

4) Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Seans ortalama 15 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Kişi uygulamadan hemen sonra normal hayatına dönebilmektedir. 

5) Dolgu Uygulamalarının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamalarının etkisi uygulanacak olan bölgeye, dolgunun içerğine ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle beraber; ortalama olarak 6 ile 18 ay arasında sürmektedir. 

6) Dolgu Uygulamaları Botoks İle Birlikte Uygulanabilir Mi?

Dolgu uygulamaları botoks ile birlikte uygulanabilmektedir. Hatta botoks ile birlikte uygulandığında çok daha etkili ve kalıcı olmaktadır.