Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Dolgu Uygulamaları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Dolgu uygulamaları oldukça gözde bir anti-aging tedavidir. Dolgu uygulamalarından hem cildi olduğundan daha gençleştirmekte hem de dolgun ve çekici dudaklara kavuşmak amacıyla yararlanılabilmektedir. Güvenli, hızlı ve oldukça pratik bir yöntem olan dolgu uygulamaları ayrıca yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların doldurularak giderilmesi, daha net çene hattı yaratılması, gözalttlarındaki çöküntülerin doldurulması ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi gibi alanlarda da kullanılmaktadır. 

Sadece 15 dakika sürmekte olan dolgu uygulamalarının kalıcılığı ise 4-6 ay boyunca sürmektedir. Üstelik iyileşme süreci yoktur. Bu nedenle dolgu uygulamalarından hemen sonra normal yaşama dönülüp cildin yeni görünümünün tadına varılabilir. 

Hangi Bölgelere Dolgu Yapılır?

Hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları yaşın ilerlemesi ya da cildin güneşe fazla maruzundan kaynaklı lekelenmesi gibi durumlarda derin kırışıklık ve çizgileri doldurmak ve yüzü yeniden şekillendirmek üzere kullanılan kozmetik bir işlemdir. Dolgu uygulamaları, yüzün birçok bölgesinde başarı ile kullanılabilmektedir. Dolgu uygulamaları ortalama olarak 15-30 dakika civarında sürmekte ve uygulanan bölgede hiçbir alerjik tepkimeye yol açmamaktadır. Çünkü uygulanan madde vücutta zaten bulunmaktadır. 

Dudak Dolgusu

Yüzün en çok dolgu uygulaması yapılan bölümü dudaklar olmaktadır. Dudaklar zaman içinde incelmeye ve hacim kaybetmeye başlarlar. Hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile dudakları tekrar eski dolgunluğuna ve belirginliğine kavuşturmak mümkündür. İşlem, lokal anestezi ile basit ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Burun ve Ağız Çevresi

Burun ve ağız çevresindeki ince çizgiler ve oluklar yüze yotgun ve yıpranmış bir görünüm vermektedir. Dolgu uygulamaları ile bu çizgileri doldurarak yumuşatmak mümkündür.

Yanaklar ve Elmacık Kemikleri

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yanaklar ve şakak bölgelerinde yağ dokusu azalmaya ve yanaklar hacim kaybetmeye başlar. Bu durum cildin incelmesine ve sarkmasına neden olmaktadır. Yanaklara hacim vermek ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek için dolgu uygulamaları kullanılmaktadır. 

Gözaltı Torbaları

Gözaltı torbaları, alt göz kapağı hizasından başlamakta ve yanaklara doğru genişlemektedir. Gözaltı torbalarının neden olduğu şişkinlik, yanak üzerine yapılacak olan dolgu enjeksiyonu ile başarıyla kapatılabilmektedir. 

Net Bir Çene Hattı

Dolgu uygulamalarının kullanılma alanlarından biri de daha net ve dengeli bir çene hattına sahip olmaktır. Çene yaşın ilerlemesi ile birlikte küçülen bir gölgedir.  Dolgu maddelerinin uygulanması ile çene hattı daha belirginleştirilmekte, orantılı bir hale getirilmekte ve çene hattı yumuşatılmaktadır. 

Daha Kalkık Kaşlar

Gözkapaklarının sarkması ya da düşük kaşlar, kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Dolgu uygulamaları ile kaşları kaldırmak ise sadece dakikalar süren çok basit bir işlem. Daha kalkık kaşlara sahip olmak yüzün mizacını ciddi ölçüde değiştirmekte ve kişiye çok daha genç bir görünüm katmaktadır.