Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyu, melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Bu seçici etkisinden dolayı ortaya çıkan yarar seçici fototermolizin temelini oluşturmaktadır.Soğutma sistemli lazer tekniği olduğundan, lazerin ısısı cilde zarar vermeden direkt kıl kökünü hedef alarak yok eder.

Türk insanının teni çok koyu olmayıp, kıl renginin koyu olması 755 nm dalga boyunda olması Alexandrite lazer epilasyon tekniğinin kullanımını öne çıkartır. Kullanım oranını incelediğimizde Alexandrite lazer epilasyon cihazının FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olması ve soğutma sistemlerine sahip olduğundan diğer tekniklere göre daha güçlüdür. Ayrıca kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Lazer epilasyon tedavisinde seans sayısı kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücutta 4-6, yüzde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise bireyin vücut kıl döngüsüne göre 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon, göz çukuru (kaşların altında kalan kısım) hariç vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

Seans süreleri yüz' de 3-5 dakika, vücudun diğer bölgelerinde ise 30 dakika kadar kısa olmaktadır.

En az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemleri yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon seansında etkinin en iyi olabilmesi için kıllar kıl kökünde olmalıdır.

Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneşlenilmemiş ve solaryuma girilmemiş olmalıdır.