Çınarlı Mah. Şeyit Polis Fethi Sekin Cad. No:1C MartıTower, 35530 Bayraklı/İzmir

3D Lazer Lipoliz

Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanılan Lazer Lipoliz yönteminde “lazer, ultrason ve radyo frekans” teknikleri aynı anda uygulanmaktadır. Bu yöntemde kullanılan teknikler aracılığı ile yağ hücrelerinin zarlarının patlatılması sağlanmaktadır. Böylece bölgesel yağ dokuları kalıcı bir şekilde yok edilmektedir.

3D Lazer Lipoliz uygulaması diyet veya egzersiz yöntemleri ile verilemeyen ya da verilmesi mümkün olmayan dirençli yağ dokuları tahrip edilmesi için kullanılmaktadır. 3D olarak tanımlanan lazer ve ultrason tekniklerinin esas alınması sonrasında bölgesel yağ dokusu kalıcı bir şekilde yok edilmektedir. Ayrıca o bölgede cilt dalgalanmaları ve pürüzlenmeleri oluşturmadan daha gergin bir vücut şekli elde edilmektedir.

Bölgesel yağ dokularının giderilmesi için kullanılan lazer lipoliz yöntemi vücut şekillendirmede hızlı, güvenilir ve etkili çözümler sunmaktadır. Cilt germe tekniği olarak kullanılması amacı ile cilt görünümü daha sıkı ve estetik bir hal almaktadır.

3D Lazer Lipoliz Aşamaları

3D Lazer Lipoliz, yağ hücrelerinin zarlarının patlatılması ve tahribatını esas alan bir yöntemdir. Lazer lipoliz işlemi küçük deliklerden girilerek yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama cerrahi işlem olarak düşünülmemelidir.

Bölgesel yağ dokularını azaltarak şekillendiren bu yöntemde Lazer, ultrason ve radyof rekans tekniklerinin tümü kullanılmaktadır. Yağ alınan bölgede fibroblast uyarımı yapılarak vücudun sıkılaşması sağlanmakta ve cilt gerilmektedir. Bölgesel yağ dokusuna ise üç farklı yöntem aşama aşama uygulanmaktadır.

  • Lazer Lipoliz
  • Ultrasonik Lipoliz
  • Lazer Selüliz

3D Lazer Lipolizde Birinci Aşama

3D Lazer Lipoliz aşamalarında ilk aşama Smart Lipo’dur. Bu aşamada yağ hücrelerinin küçük noktalardan girilerek zarları patlatılır. Yağ hücrelerinin sayısının azaltıldığı bu aşamada incelmeyi sağlayan yalnızca yağ dokusuna özel kullanılan lazer sistemi kullanılmaktadır. Yalnızca yağ dokusuna etki etmesi nedeni ile bağ dokularına, damarlara ve kaslara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Lazerin ışını soğuktur.

Bu nedenle ciltte yanma gibi herhangi bir risk oluşturmaz. Kanüllerin ise; ucu künt ve etkilerini lazer ışığı ile göstermektedirler. Cilt dokusuna herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca bu işlem sonrasında kilo alımı olması halinde bu bölgede tekrar yağ dokusu oluşmamakta ve işlem sonrasındaki etki kalıcı olarak şeklini sürdürmektedir.

3D Lazer Lipolizde İkinci Aşama

İkinci aşamada Ultrasonik Lipoliz (Vaser) yöntemi kullanılmaktadır. Bu aşamada cilt altının sıkılaştırılması ve dolgu amaçlı kullanılacak yağ hücrelerinin alınması işlemi yapılmaktadır. Ultrasonik Lipoliz yöntemi olan bu sistemde yalnızca yağ dokusuna özel bir ses dalgası ile çalışılmakta ve yağların ayrılması sağlanmaktadır.

Vaser sistemi ile cilde yakın çalışmak mümkündür. Böylece dokuda dalgalanma ve düzensizliklerin azalmasına olanak sunmaktadır. İşlem esnasında birbirine bağlı olan yağ dokuları gevşemekte ve ayrılarak dokular içerisindeki sıvı içerisinde yüzmeye başlamaktadırlar. Doku içerisindeki yoğun sıvı ise yağ hücrelerine zarar verilmeden kolaylıkla çekilmektedir.

3D Lazer Lipolizde Üçüncü Aşama

Üçüncü aşamada özel bir lazer sistemi kullanılmaktadır. Cellusmotth olarak adlandırılan sistem Lazer Lelüliz olarak adlandırılmaktadır. Burada asıl hedef radyo frekans ile cildin ütülenmesidir. Yağ alma işlemi sonrasında bölgesel yapılan işlem alanında gerginlik ve pürüzsüzlük bu işlem basamağında sağlanmaktadır. Yağ dokularının eritilmesi, selülit oluşumunun altında yatan etmenler, cilt altındaki liflerin sıkılaşması, cildin bozulmuş lenfatik dolaşımı bu ütüleme işlemi sayesinde düzenlenmektedir. Hatta cilt dokusunun daha parlak olmasına ve cilt kalınlığının artarak nem oranının yükselmesine de olanak sunmaktadır.

3D Lazer Lipoliz işleminin ütüleme basamağında portakal görünümüne neden olan cilt sorunları giderilmektedir. Gevşek dokuların sorunlarının giderilmesi ile sıkı ve gergin bir cilde sahip olunur. Bu işlem son basamağı oluşturmaktadır. İleri derecede selüliti olan kişiler haricinde şekil bozukluğu olan kişilerde de cilt görünümünün kalitesinin artması ve gergin hatların oluşturulması için tek başına da uygulanabilmektedir.

Bu işlem aşamaları çok düşük ağrılı işlemlerdir. İşlemler sonrasında hastalarda bölgesel morarmalar oluşabilir. Bu morarmaların geçiş süresi ise; ortalama 2 ila 3 hafta kadardır. İşlem sonrasında günlük yaşam aktivitelerinin sürdürülmesi birkaç günü bulmaktadır. Ancak işlem sonuçları 2 – 3 ay içerisindeki kendini net bir şekilde göstermektedir. Günlük hayatı zorlamayan süreç içerisinde korse giyme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu süre ise yalnızca 1 – 2 haftadır.

3D Lazer Lipoliz Hangi Bölgelerde Kullanılır?

En küçük bölgelerden çok geniş yağlı alanlara kadar kullanılabilen bu yöntem; karın, sırt, bel, kol, popo altı, bacak, yanak, diz, boyun ve gıdı gibi pek çok vücut bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle erkeklerde meme büyüklüğü sorunları için de oldukça etkili bir yöntemdir.

Yüksek seviyede yağ birikimi olan hastalar tarafından bölgesel zayıflama için tercih edilebilir. En uygun vücut şekillendirme yöntemi olarak tercih edilen lazer lipoliz, daha önceden liposuction ya da lazer lipoliz yaptırmış hastalar içinde kolaylıkla kullanılır. Bu işlemde; sertleşmiş olan dokular içerisinde kalmış yağ hücreleri dokulara zarar verilmeden eritilerek kolaylıkla alınmaktadır.

Ayrıca hızlı kilo alımı yaşamış, daha sonrasında zayıflama ile birlikte cildinde gevşemeleri olan hastalar tarafından da tercih edilebilir. Cilt çatlakları olan ve sarkmalara bağlı şikayetleri olan hastalar ile deri altı dokusu kalın hastalar da lazer lipoliz ile vücut şekillendirme yöntemini her bölge için rahatlıkla tercih edebilirler.