Atatürk Cad. Katipoğlu Apt. 372/1 K.5 D.5 Alsancak / İZMİR

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon (elektroliz), 130 yıllık geçmişi ile hala daha en etkin ve kalıcı (% 100) epilasyon tekniği olarak günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Uygulanan bölge ve kıl kalınlığı durumuna göre, ince ve hassas iğneler(problar) aracılığı ile kıl köklerine uygulanan elektrik akımı sayesinde gelişmekte olan kıl hücrelerine geri dönüşümsüz olarak hasara uğratır. Her türlü kılda uygulanabilmekle birlikte günümüzde lazer epilasyonun yaygınlaşması ile daha çok lazer epilasyondan yanıt alamayan ince, açık renkli veya beyaz kılların yok edilmesinde kullanılmaktadır.

İğneli epilasyon öncesinde en önemlisi kılların uzunluğudur. 2-4 mm arası uzunluk idealdir. Bundan uzun kıllanma, iğneli epilasyon uygulanacak bölgenin net görülmesini engelleyeceğinden tercih edilmez. Daha kısa kıllanma olan bölgelerde ise, kıl kökünün yerinin tespiti zor olmaktadır.İğneli epilasyon tedavisi öncesinde en az 2 ay, müdahale edilecek bölgede ağda veya cımbız kullanılmamış olmalıdır. Çünkü köküyle birlikte alınan kılın tekrar çıkması, en az 4-6 hafta almaktadır.

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm,deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir ve epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.